Kadıköy Su Sebili Temizliği

 KADIKÖY SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

           Kadıköy Bölgesindeki tüm Sanayi Bölgeleri, Fabrikalar ve Kurumsal İşyerlerinde Su Sebili Temizliği, Su Sebili Tamiri ve Su Sebili Yedek Parça Satışı hizmetleri vermekteyiz. 

Günümüzde sebil dezenfektesi iş sağlığı ve güvenliği tarafından denetlenmektedir. Firmamız su sebillerinizin dezenfektesini yerinde yani işyerinizde bulunduğu ortamda dezenfekte etmektedir. Bu sayede hem siz hem de çalışanlarınız sebilsiz (sıcak ve soğuk susuz) kalmadan sebilinizin dezenfektesini yapıyoruz. Yaptığımız işlemler 15 – 25 dakika arasında sürüyor. Zaman aralığı sebilinizin modeline, bulunduğu ortama ve kullandığımız ozon jeneratörünün kapasitesine göre değişiklik göstermektedir.
Yaptığımız işlemlerden sonra (sebil dezenfektesi) iş güvenliği uzmanınızın istemiş olduğu şekilde hem sebillerinizin üzerine dezenfekte yapıldığına dair etiket yapıştırıp, hem de iş güvenliği dosyanızda bulundurmanız için sebil dezenfekte raporu yazıyoruz. Hem etiketin hem de dezenfekte raporunun iş güvenliği gereğince 3 ay geçerliliği vardır. Etiket de ve sebil dezenfekte raporunda sebil dezenfektesinin yapıldığı tarih ve 3 ay sonra tekrar yapılması gereken tarih yazılıdır.
Dilerseniz özel olarak yaptırmış olduğumuz sebil dezenfektesi takip programına kaydederek takip altına alıp sebilinizin dezenfekte zamanı geldiğinde sizinle iletişime geçip sebilinizin dezenfekte zamanının geldiğini hatırlatıyoruz.

Su Sebilleri Neden Temizlenmelidir ?

Su sebilleri bulunduğu ortama göre en az 1-3 ay arasında mutlaka Ozonlama Yöntemi ile dezenfekte edilmelidir. Çünkü sebilin içinde bulunan soğuk kazanı (üst tarafta bulunan), sıcak su kazanı (alt tarafta bulunan, görünmeyen), borular (musluklara ve tahliye borusuna giden borular) ve aparatlar (plastik parçalar) sürekli su ile temas halinde olduğu için (özellikle de bekleyen suyun bulunduğu yani sıcak su kazanı ve tahliye bölümü) zamanla tortu, yosun, pas, kist, spor, bakteri, virüs ve koku oluşmasına neden olur. Oluşan bu zararlı maddeler ve bakteriler insan sağlığını olumsuz etkiler ve insan bünyesinde zamanla çeşitli hastalıklara neden olur. Bunlardan başlıcaları İshal, Kolera, Tifo, Sıtma, Gıda Zehirlenmeleri, v.b. dir. Bu yüzden su sebillerinin periyodik olarak özellikle de Ozonlama Yöntemi ile dezenfekte edilmesi gerekir.

Ozon Nedir ?

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan (O3) bir moleküler bileşiktir. Ozon, iki atomlu normal oksijenin (O2) çok daha yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Bu yüzden bu iki çeşit molekülün yapıları birbirinden çok farklıdır. Ozon, oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. Ölçülü oranda solunduğunda herhangi bir yan etkisi olmayan ozon çok güçlü okside etme, çok etkili dezenfekte etme, hiçbir atık-kalıntı bırakmama özelliği olduğu için ve ham madde olarak havadaki oksijeni kullandığı için dünya çapında mikrop öldürücü olarak kullanılmaktadır.

Su Sebilleri Neden Ozon Gazı İle Dezenfekte Edilmelidir ?

Ozonun tanımında da açıkladığımız gibi ozon, kalıntı bırakmadığı, çok güçlü bir dezenfektan ve mikrop düşmanı olduğu, kısa zamanda tekrar havaya karışıp yok olduğu, gaz olduğundan sebilin su ile temas eden her noktasına ulaşabildiği için su sebilleri mutlaka ozonla dezenfekte edilmelidir. Sebil dezenfekteleri kullanılan ortama göre 1-3 ay arasında periyodik olarak mutlaka yaptırılmalıdır.

Su Sebillerini Nasıl ve Nerede Dezenfekte Ediyoruz ?

Su sebillerinizi sizden hiç almadan yani bulunduğu ortamda dezenfekte ediyoruz. Profesyonel ekip-ekipman ve cihazlarımızla işyerinize ya da ofisinize gelip yaklaşık 20-30 dk da temizliğini ve dezenfektesini yapıyoruz. Dilerseniz sebilinizin dezenfektesini takip altına alıp sizlere periyodik olarak hatırlatma yapıyoruz.

Sağlıklı Bir Yaşam Geçirmeniz Dileklerimizle …

BURAK SEBİL & DEZENFEKTE & TEKNİK SERVİS & YEDEK PARÇA

0532 562 42 15
www.sebilservisi.com
ahmet@sebilservisi.com
burakdezenfekte@gmail.com
https://www.facebook.com/sebilservisi