ÜMRANİYE – Sebil Temizliği, Sebil Dezenfekte

          Ümraniye ve civarındaki bütün sanayi bölgeleri, fabrika ve kurumsal iş yerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliğine uygun sebil temizliği (sebil dezenfekte) yapmaktayız.

Su Sebilleri Neden Temizlenmelidir ?

Su sebilleri bulunduğu ortama göre en az 1-3 ay arasında mutlaka Ozonlama Yöntemi ile dezenfekte edilmelidir. Çünkü sebilin içinde bulunan soğuk kazanı (üst tarafta bulunan), sıcak su kazanı (alt tarafta bulunan, görünmeyen), borular (musluklara ve tahliye borusuna giden borular) ve aparatlar (plastik parçalar) sürekli su ile temas halinde olduğu için (özellikle de bekleyen suyun bulunduğu yani sıcak su kazanı ve tahliye bölümü) zamanla tortu, yosun, pas, kist, spor, bakteri, virüs ve koku oluşmasına neden olur. Oluşan bu zararlı maddeler ve bakteriler insan sağlığını olumsuz etkiler ve insan bünyesinde zamanla çeşitli hastalıklara neden olur. Bunlardan başlıcaları İshal, Kolera, Tifo, Sıtma, Gıda Zehirlenmeleri, v.b. dir. Bu yüzden su sebillerinin periyodik olarak özellikle de Ozonlama Yöntemi ile dezenfekte edilmesi gerekir.

Ozon Nedir ?

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan (O3) bir moleküler bileşiktir. Ozon, iki atomlu normal oksijenin (O2) çok daha yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Bu yüzden bu iki çeşit molekülün yapıları birbirinden çok farklıdır. Ozon, oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. Ölçülü oranda solunduğunda herhangi bir yan etkisi olmayan ozon çok güçlü okside etme, çok etkili dezenfekte etme, hiçbir atık-kalıntı bırakmama özelliği olduğu için ve ham madde olarak havadaki oksijeni kullandığı için dünya çapında mikrop öldürücü olarak kullanılmaktadır.

Su Sebilleri Neden Ozon Gazı İle Dezenfekte Edilmelidir ?

Ozonun tanımında da açıkladığımız gibi ozon, kalıntı bırakmadığı, çok güçlü bir dezenfektan ve mikrop düşmanı olduğu, kısa zamanda tekrar havaya karışıp yok olduğu, gaz olduğundan sebilin su ile temas eden her noktasına ulaşabildiği için su sebilleri mutlaka ozonla dezenfekte edilmelidir. Sebil dezenfekteleri kullanılan ortama göre 1-3 ay arasında periyodik olarak mutlaka yaptırılmalıdır.

Su Sebillerini Nasıl ve Nerede Dezenfekte Ediyoruz ?

Su sebillerinizi sizden hiç almadan yani bulunduğu ortamda dezenfekte ediyoruz. Profesyonel ekip-ekipman ve cihazlarımızla işyerinize ya da ofisinize gelip yaklaşık 20-30 dk da temizliğini ve dezenfektesini yapıyoruz. Dilerseniz sebilinizin dezenfektesini takip altına alıp sizlere periyodik olarak hatırlatma yapıyoruz.

Sağlıklı Bir Yaşam Geçirmeniz Dileklerimizle …

BURAK SEBİL & DEZENFEKTE & TEKNİK SERVİS & YEDEK PARÇA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir