İstanbul’da Sebil Temizliği

          Günümüzde nüfus bakımından en kalabalık şehir İstanbul olduğu için en fazla su sebili kullanımıda İstanbul’dadır. Maalesef bir çoğumuz gerek evde, gerekse işyerlerimizde kullanmakta olduğumuz su sebillerinin temizliğinin (dezenfekte) yapılması gerektiğini bilmiyoruz ya da önemsemiyoruz. Ama bilmediğimiz ya da önemsemediğimiz için temizliğini (dezenfekte) yaptırmadığımız su sebillerimiz sağlığımızı tehdit etmektedir. Hava alan ve bekleyen su doğal kaynak suyuda olsa, terkos suyuda olsa, arıtılmış saf su da olsa mutlaka bakteri üretir. İlk zamanlarda vücudumuzun kaldırabileceği ölçüde bakteri ürettiği için farkına varamayız. Ama çocuklarımız, hasta olanlarımız ve vücut direnci düşük olanlarımız bu sebillerdeki sulardan içitiklerinde kolayca etkilenip rahatsızlanabilirler. (mide bulantısı, kusma, ishal vs.). Bu yüzden gerek evimizde gerekse işyerlerimizde kullandığımız su sebillerimizi düzenli olarak dezenfekte ettirmeliyiz.

          Artık su sebillerimizi dezenfekte ettirmek için sebil servisi bulmak eskisi kadar zor değil. Çünkü sebil temizliği ve tamiri günümüzde bir meslek haline gelmiştir. Özellikle İş Sağlığı ve Güvenliği tarafından işyeri denetimlerinde su sebillerinin dezenfekte edildiğine dair etiket ve dezenfekte raporu istenilmektedir. Firmamız sadece kurumsal işyerleri ile çalışmakta olup İş Sağlığı ve Güvenliği tarafından istenilen belgeleri de sağlamaktadır. İstanbul Anadolu Yakası ve Gebze/İzmit bölgesindeki tüm sanayi siteleri ve işyerlerine hizmet veriyoruz.

          Daha detaylı bilgi edinmek için sitemizdeki sayfaları ve yazıları inceleyebilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam geçirmeniz dileklerimle…

BURAK SEBİL

Firmamız 15 yılı aşkın süredir su piyasasının içinde olup, yaklaşık 5 yıldır su sebillerinin, Temizlik (Ozonlu Dezenfekte), Teknik Servis (Tamir-Bakım), Yedek Parça Satışı ve 2.El Sebil Alım-Satımı ile sebil piyasasında da yerini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir