Su Sebili Neden Su Kaçırır ?

     Su sebillerinde genelde en sık rastlanan arıza su kaçağıdır. Sebildeki su kaçağının birkaç sebebi olabilir. Bunları sizlere birkaç başlık altında sıralayabiliriz.

     * Musluktan Kaynaklanan Su Kaçağı

     Sebil muslukları genelde dişidir. Yani dışarıdan müdahale edebilirsiniz. Erkek musluklar (nadiren rastlanır) içten montajlıdır ve değiştirebilmeniz için sebilin üst (çatı) kapağını ve arkadaki peteği (ızgara) açmanız gerekir. Musluklar kullanıldıkça kulpun bağlı olduğu üst renkli kısım (kırmızı ve mavi) gevşemiş olabilir. Bu kısımları saat yönünde sıkıştırdığınız taktirde sorun çözülür. Bir diğer sebepte musluğun gövdesinde çatlak veya kırık (genelde sıcak musluğunda olur) oluşmasıdır. Muslu gevşek takılı olduğu için veya teflon sarılmadığı içinde su kaçağı olur. Bu durumda musluğu söküp teflon sarılmalı ve tekrar takılmalıdır. Eğer erkek musluksa içerdeki bağlantılarda kaçak olabilir. Bunun çözümü için sebil servisinden destek alınız.

     *Soğuk Su Kazanında Su Kaçağı

     Soğuk su kazanı sebilin üst kısmındaki damacananın takıldığı kapağı çıkardığınızda göreceğiniz kazandır. Kazanda çatlama olması (aşırı buzlanmadan dolayı) olabilir. Bazı sebillerde kazan göbek bağlantısı vardır. Bu bağlantı aparatının gevşemesi veya kırılması da su kaçağı sebebidir. Her ikisi içinde sebil servisinden destek alınız.

     * Buhar Tahliyesinden Su Kaçağı

      Sıcak su kazanındaki su kaynadığında patlamaması için ince bir hortumla buhar ve fazla suyu atması için soğuk su kazananına bağlantı verilmiştir. bu bağlantının yapıldığı aparatda kırık (sibop) ya da hortumda yırtılma varsa su kaçağına sebep olur. Bunun çözümü için sebil servisinden destek alınız.

     * Sıcak Su Kazanından Su Kaçağı

     Sıcak su kazanı sebilin arkasından bakıldığında görülebilen, soğuk su kazanının hemen altındaki kazandır. Sıcak su kazanı genelde kazanı taşıyan üstündeki askı aparatının puntasının atmasıyla oluşan küçük deliklerden su kaçırır. Sıcak su kazanının tamiri olmadığı için kazanın değişmesi gerekir. Bununla ilgili sebil servisinden destek alınız.

     * Tahliye Setinden Su Kaçağı

     Sebillerin temizlenmesi gerektiğinde içindeki suyu tamamen boşaltılabilmesi için kullanılan arka kısmında tahliye seti vardır. Bu setin kapak kısmı dışarıdadır. Sebilin arkasına baktığınızda bir kapak görürsünüz. Genelde kapak kırıldığı için, kaybolduğu için, içindeki contası eridiği yada düştüğü için veya tahliye setinin gövdesinde kırık oluştuğu için su kaçırır. Bununla ilgili sebil servisinden destek alınız.

     Umarım faydalı olmuşumdur.

Sağlıklı Bir Yaşam Geçirmeniz Dileklerimle…

Bizi Takip Etmeye Devam Edin…..!!!

BURAK SEBİL & DEZENFEKTE & TEKNİK SERVİS & YEDEK PARÇA

0532 562 42 15
www.sebilservisi.com
ahmet@sebilservisi.com
burakdezenfekte@gmail.com
https://www.facebook.com/sebilservisi 

BURAK SEBİL

Firmamız 15 yılı aşkın süredir su piyasasının içinde olup, yaklaşık 5 yıldır su sebillerinin, Temizlik (Ozonlu Dezenfekte), Teknik Servis (Tamir-Bakım), Yedek Parça Satışı ve 2.El Sebil Alım-Satımı ile sebil piyasasında da yerini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir