Su Sebili Nedir ?

     Su sebili, günlük hayatımızda sıcak ve soğuk su ihtiyacımızı her an hazır durumda bize sunan, gerek evlerimizde gerekse iş yerlerimizde kullandığımız cihazdır.

     Piyasada farklı marka ve modellerde bir çok sebil kullanılmaktadır. Bunların en çok kullanılan tipi ofis tipi yani sıcak ve soğuk su veren sebillerdir. Bunlardan bazıları standart tip yani damacananın üstten takıldığı sebiller, bazılarıda gizli damacanalı sebillerdir. Son zamanlarda su sebillerinin fiyatları çok yükseldiği için maliyeti düşürmek amaçlı sadece soğuk su ve normal su veren sebiller üretilmeye başlanmıştır. bu sebillerde ısıtma sistemi ve sıcak su kazanı (haznesi) olmadığı için sıcak su vermemektedir.

    Diğer bir sebil tipide sanayi tipi su sebilleridir. Sanayi tipi su sebilleri sadece soğuk su sebilleridir. Genelde piyasada 40 lt – 60 lt – 80 lt ve 100 lt’lik tipleri kullanılmaktadır. Bunların içinde en çok kullanılanı 80 lt’lik sanayi tipi sebillerdir ve genelde ağır sanayi bölgeleri, fabrikalardır.

     Su sebilleri hangi marka, model ve tip olursa olsun hepsininde bulunduğu ortama ve kullanım koşullarına göre 1 – 3 ay arasında mutlaka ozonlama yöntemi ile dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde durgun suda oluşan bakteri ve mikroorganizmalar insan sağlığını tehlikeye atmakta, bulantı, kusma, ishal vb. hastalıklara sebep olmaktadır.

Sağlıklı Bir Yaşam Geçirmeniz Dileklerimle…

Bizi Takip Etmeye Devam Edin…..!!!

BURAK SEBİL & DEZENFEKTE & TEKNİK SERVİS & YEDEK PARÇA

0532 562 42 15
www.sebilservisi.com
ahmet@sebilservisi.com
burakdezenfekte@gmail.com
https://www.facebook.com/sebilservisi

BURAK SEBİL

Firmamız 15 yılı aşkın süredir su piyasasının içinde olup, yaklaşık 5 yıldır su sebillerinin, Temizlik (Ozonlu Dezenfekte), Teknik Servis (Tamir-Bakım), Yedek Parça Satışı ve 2.El Sebil Alım-Satımı ile sebil piyasasında da yerini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir